Learn & Publish

Dedicated to its readers.

Motivational Speech In Assamese For Your Success

Throughout life, we experience several stressful and demotivated moments and at that time the best thing to keep ourselves energetic and motivated is motivational speech in Assamese. We always need motivational speech in Assamese at different stages of life such as students, to achieve success, in life, and also in love.

So, here in this blog, we are going to discuss how motivational speech in Assamese can help a person at different stages or moments of life.

Motivational Speech in Assamese at Different Stages

Whenever we plan to do something big, we face a different type of challenges and at that moment; motivational speech in Assamese work as a boon and give us energy as well as hope to accomplish our goals. Let’s discuss the importance of motivational speech in Assamese at different stages.

Motivational Speech for Students In Assamese

Motivational Speech for Students In Assamese
Motivational Speech for Students In Assamese

Motivational speech for students helps them in bringing positive approach inside them, and also encourage them to adopt failure to grow in future.

জীৱনৰ বিভিন্ন প্ৰত্যাহ্বানৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত অনুপ্ৰেৰণাই এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। বয়স, বৃত্তি আৰু স্থিতি নিৰ্বিশেষে সকলোৰে বাবে ইণ্টেলিজেঞ্চেল বক্তৃতাৰ গুৰুত্ব সকলোৰে বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। আমি আমাৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ সংকল্প আৰু অনুপ্ৰেৰণা অবিহনে জীৱনত বেছি অৰ্জন কৰিব নোৱাৰো।

শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে, শৈক্ষিক খণ্ডত বৰ্ধিত প্ৰতিযোগিতাৰ সৈতে মিলাবলৈ অনুপ্ৰেৰণা অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ। শিক্ষাৰ্থী জীৱনত, শিশুৱে বিভিন্ন প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হয় যেনে বিষয় বাছনি, কেৰিয়াৰ, নিম্ন নম্বৰ ইত্যাদি আৰু সেই মুহূৰ্তত শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে অনুপ্ৰেৰণামূলক ভাষণে তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ ভিতৰলৈ ইতিবাচক দৃষ্টিভংগী অনাত সহায় কৰে, আৰু লগতে ভৱিষ্যতে বিকাশত বিফলতা গ্ৰহণ কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰে। এক গৱেষণাত, দেখা গৈছিল যে শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে আভ্যন্তৰীণ অনুপ্ৰেৰণাই তেওঁলোকক অধিক সফলতা প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰে।

অনুপ্ৰাণিত হৈ থাকিবলৈ, শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ আৰামৰ ক্ষেত্ৰৰ পৰা ওলাই আহিব লাগিব, তেওঁলোকৰ ভুল/বিফলতা স্বীকাৰ কৰিব লাগিব, ডাঙৰ সপোন দেখিবলৈ সাহস কৰিব লাগিব, নিজকে সীমিত নকৰিব, আৰু কেতিয়াও ত্যাগ নকৰা পদ্ধতি অনুসৰণ কৰিব লাগিব কিয়নো ” সফল আৰু অসফল লোকসকলৰ তেওঁলোকৰ সামৰ্থ্যত বিশেষ পাৰ্থক্য নাই। মুখ্য পাৰ্থক্যটো হ’ল তেওঁলোকৰ লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ আকাংক্ষা।”

Motivational Speech for Success In Assamese

Motivational Speech for Success In Assamese
Motivational Speech for Success In Assamese

Motivational speech for success which encourages you to cross failures and achieve success.

সফলতাৰ পথ টো দীঘলীয়া আৰু লগতে প্ৰত্যাহ্বানৰে ভৰি আছে আৰু কেইবাবাৰো আপুনি এৰি দিয়াৰ অনুভৱ পাব। সফলতা তেতিয়া হয় যেতিয়া প্ৰস্তুতিয়ে সুযোগ পূৰণ কৰে কিন্তু সময়ৰ সৈতে সুযোগ আহিব আৰু সেয়েহে গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল সফলতা প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুতিৰ বাবে অতিবাহিত কৰা সময়ত আপুনি কেনেদৰে নিজকে অনুপ্ৰাণিত কৰে।

সফলতা অৰ্জন কৰাটো সহজ কাম নহয় কিয়নো ইয়াৰ বাবে যথেষ্ট পৰিশ্ৰমৰ লগতে নিৰন্তৰ অনুপ্ৰেৰণাৰ সৈতে ত্যাগৰ প্ৰয়োজন। অনুপ্ৰেৰিত হৈ থকাৰ এটা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায় হ’ল সফলতাৰ বাবে অনুপ্ৰেৰণামূলক ভাষণ যি আপোনাক বিফলতা অতিক্ৰম কৰিবলৈ আৰু সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰে। সফলতা নিজৰ প্ৰতি সঁচা হোৱাৰ দ্বাৰা হয় আৰু সফলতাৰ যাত্ৰাৰ সময়ত আমি সন্মুখীন হোৱা প্ৰতিটো পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি আমি কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া দেখুৱাওঁ। সফলতাৰ বাবে বিশ্বাস, ত্যাগ, দৃঢ়তা, সাহস আৰু অনুপ্ৰেৰণামূলক ভাষণ ৰখাৰ দ্বাৰা, আপুনি আপোনাৰ জীৱনত মহান কাম কৰিব পাৰে।

Motivational Speech on Life In Assamese

Motivational Speech on Life In Assamese
Motivational Speech on Life In Assamese

Motivational speech on life is something that brings positive energy and gives us the power to fight against such difficult phases.

প্ৰত্যাহ্বান আৰু বিফলতা জীৱনৰ অংশ আৰু আমি সকলোৱে এই দুয়োটাৰ মাজেৰে যাব লাগিব। আমাৰ জীৱনত, আমি সকলোৱে কেইবাটাও কঠিন পৰ্যায়ৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যাওঁ, আৰু সেই মুহূৰ্তত আমি এৰি দিয়াৰ বিষয়ে চিন্তা কৰোঁ। কিন্তু, জীৱনৰ ওপৰত অনুপ্ৰেৰণামূলক ভাষণ হৈছে এনে এক বস্তু যি ইতিবাচক শক্তি আনিদিয়ে আৰু আমাক এনে কঠিন পৰ্যায়ৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ শক্তি প্ৰদান কৰে।

জীৱনে আমাক বিকাশৰ কেইবাটাও সুযোগ দিয়ে আৰু আমি গোটেই জীৱনত সন্মুখীন হোৱা অসুবিধা বা প্ৰত্যাহ্বানবোৰ আমাৰ পছন্দৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। যদি আমাৰ জীৱনৰ লক্ষ্য সৰু হয় তেন্তে আমি বেছি চিন্তা কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই, কিন্তু যদি আমি ডাঙৰ সপোন দেখিছো তেন্তে আমি ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হ’বলৈ সাজু থাকিব লাগিব। জীৱনত সফলতা আৰু বিফলতাৰ মাজৰ পাৰ্থক্য নিৰ্ভৰ কৰে – আমি কেনেদৰে সঁহাৰি দিওঁ, আমি কেনেদৰে খাপ খাওঁ, আৰু আমি কেনেদৰে খাপ খাওঁ।
জীৱনত কিবা ডাঙৰ কাম কৰিবলৈ আমি আমাৰ আৰামৰ ক্ষেত্ৰৰ পৰা ওলাই আহিব লাগিব যিহেতু এটা বিখ্যাত উদ্ধৃতিত কোৱা হৈছে – “আপোনাৰ সৰ্বাধিক ভয়ৰ আনটো ফালে, জীৱনৰ সকলোবোৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বস্তু আছে।”

Motivational Speech on Love In Assamese

Motivational Speech on Love In Assamese
Motivational Speech on Love In Assamese

Motivational speech on love helps us in understanding the importance of love with the right person and object to successfully live the life.

প্ৰেম সকলোৰে জীৱনত অপৰিহাৰ্য আৰু প্ৰেম অবিহনে, জীৱন বাতিল। প্ৰেম কেৱল এজন সঙ্গীৰ সৈতে প্ৰেমত সীমাবদ্ধ নহয় বৰঞ্চ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ প্ৰেম আছে যেনে – পৰিয়ালৰ সৈতে প্ৰেম, পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে প্ৰেম, আত্মৰ সৈতে প্ৰেম, আমাৰ কামৰ সৈতে প্ৰেম, আৰু অধিক। সকলো ক্ষেত্ৰতে, প্ৰেমে এজনৰ বিকাশত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে।

কিন্তু কেতিয়াবা, আমি প্ৰেমৰ ওপৰত এটা কঠিন পৰ্যায়ৰ মাজেৰে যাওঁ আৰু আমাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে বিশ্বাস বজাই ৰখাত কেইবাটাও প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হওঁ আৰু সেই মুহূৰ্তত প্ৰেমৰ ওপৰত প্ৰেৰণাদায়ক ভাষণে আমাক সঠিক ব্যক্তিৰ সৈতে প্ৰেমৰ গুৰুত্ব বুজাত সহায় কৰে আৰু সফলতাৰে জীৱন যাপন কৰিবলৈ আপত্তি কৰে। আমি আমাৰ জীৱনত কঠোৰ পৰিশ্ৰম, সংগ্ৰাম আদিৰ দৰে যি কৰি আছোঁ সেয়া প্ৰেমৰ বাবে (ইয়াত প্ৰেমৰ অৰ্থ কেৱল ৰোমান্টিক বা যৌন প্ৰেম নহয় বৰঞ্চ মই বিশুদ্ধ প্ৰেম বুজাইছো যি যিকোনো বা যিকোনো লোকৰ বাবে হ’ব পাৰে) কিয়নো প্ৰেমে নিজেই এক অনুপ্ৰেৰণা হিচাপে কাম কৰে যি আমাক জীৱনৰ অসুবিধাবোৰ অতিক্ৰম কৰাত সহায় কৰে।

যেতিয়া আপুনি সঠিক ব্যক্তিক ভাল পায় আৰু আপুনি যি কৰে বা আপুনি যি ভাল পায় সেয়া ভাল পায়; আপুনি নিজৰ প্ৰতি সঁচা হৈ থাকিব। ই আপোনাক অসম্ভৱটো সম্ভৱ কৰাত সহায় কৰে আৰু আপোনাক সফলতাৰ লগতে জীৱনত সুখ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

Wrap Up

Motivation works as an inner booster and encourages us from inside. To keep us motivated at every phase of life, motivational speech in Assamese plays an important role.

Related Post

Learn & Publish © 2021